Tabletki CGA800 na odchudzanie

Tabletki CGA800 na odchudzanie

Tabletki CGA800 to obecnie jedne z najpopularniejszych tabletek odchudzających dostępnych na polskim rynku. Sekretem ich skuteczności jest  zawarty w nich kwas chlorogenowy. W 2012 roku, podczas konferencji naukowej American Chemical Society, ogłoszono kwas ten skutecznym rozwiązaniem dla wspomagania odchudzania. Jest to organiczny związek chemiczny z grupy polifenoli, ester kwasu chinowego i kawowego. W największej ilości występuje w ziarnach i liściach kawowca, płatkach słonecznika i suszonych śliwkach.

Kwas chlorogoenowy odchudza poprzez przyspieszanie metabolizmu. Zmniejsza poziom wchłaniania glukozy w wątrobie i jelicie cienkim, powstrzymując enzym glukozo-6-fosfatazę. Dzięki temu cukry nie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Są od razu spalane, aby pozyskać niezbędną do codziennej aktywności energię. Z tych względów większość dietetyków zaleca, aby łączyć przyjmowany kwas chlorogenowy z ćwiczeniami fizycznymi i dietą. Badania wykazały, że przyjmując go przez dłuższy czas, możemy zmniejszyć wchłanianie glukozy w jelitach o 6,9%. Kwas chlorogenowy hamuje także wzrost populacji preadipocytów, czyli tzw. komórek prekursorskich, z których powstają komórki tłuszczowe. Zmniejsza to znacznie ryzyko wystąpienia otyłości.

Odchudzające właściwości kwasu chlorogenowego potwierdzają badania naukowe. Jedno z nich zostało przeprowadzone przez Joe Vinsona, chemika z Uniwersytetu w Scranton w amerykańskim stanie Pensylwania. Uczestniczyło w nim 16 ochotników, osiem kobiet i ośmiu mężczyzn. Przez 22 tygodnie otrzymywali po 1050mg zawierającego kwas chlorogenowy ekstraktu z zielonej kawy. Dodatkowo wykonywali odchudzające ćwiczenia fizyczne, a ich dzienna dieta nie przekraczała 2500 kalorii. Po zakończeniu eksperymentu masa ciała badanych spadła średnio o 8kg.

Obok wspomagania odchudzania, kwas chlorogenowy ma także inne ważne dla zdrowia właściwości. Jako przeciwutleniacz chroni organizm przed wolnymi rodnikami, których nadmiar, zwany stresem oksydacyjnym może prowadzić do rozwoju miażdżycy, cukrzycy i nowotworów oraz przyspiesza procesy starzenia się organizmu.

W maju 2014 odkryto, że kwas chlorogenowy chroni przed uszkodzeniem cząstki retinolu, związku chemicznego odpowiedzialnego za przesyłanie bodźców wzrokowych do mózgu. Zdaniem japońskich uczonych zmniejsza on także o ¼ ryzyko wystąpienia udaru i wylewu krwi do mózgu.

Zalecana dawka kwasu chlorogenowego wynosi 800mg dziennie, czyli dokładnie tyle, ile znajduje się w jednej tabletce CGA800. Nie należy jej przekraczać. Jak wykazały przeprowadzone w 2014r. badania na holenderskim Uniwersytecie w Wagenigen, kwas chlorogenowy przyjmowany  w bardzo wysokich dawkach podnosi ilość homocysteiny w osoczu, zwiększając ryzyko chorób układu krążenia.

Ze względu na bardzo gorzki smak ziaren zielonej kawy, producent CGA800 wybrał dla ekstraktu formę wygodnych w użyciu tabletek. Sięga po nie coraz więcej osób z zaburzeniami wagi. Nie powinny ich stosować jedynie osoby z alergią na kofeinę oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. Wszyscy inni, aby pozbyć się zbędnych kilogramów, obok tabletek, muszą stosowac odpowiednia dietę i ruch.

www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl